Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/kwik.com.pl/includes/menu.inc).

Formy do pieczenia ciasteczek i szpryce do dekoracji, czyli coś dla miłośników wypieków

pieczenie
Author: Elsie Hui
Source: http://www.flickr.com
Również w kwietniu obchodzi się Święta Wielkanocne, podczas których można spotkać się z rodziną i zjeść smakowite potrawy przygotowane specjalnie na tę okazję. Następnie od maja do września ciągnie się najlepszy okres na branie ślubów i planowanie wesel. Jest to bardzo ciepły okres cieszący się najlepszą aurą a ludzie dokładnie wtedy biorą urlopy, co może ułatwić przybycie gości z odległych zakątków Polski i zza granicy. Parzenie kawy to ceremoniał. Zrobienie jej na szybko sprawia, że nie jesteśmy w stanie docenić każdego z jej walorów (jeszcze więcej produktów). Dlatego jeżeli mamy zamiar wypić smaczną kawę musimy zwracać uwagę na to, jaką kawę mamy w zwyczaju kupować, te najtańsze nie są odpowiednim pomysłem. Dodatkowo musimy dowiedzieć się, jak parzyć kawę, a potem mieć czas, żeby się nią rozsmakować.

Duże znaczenie ma też to, z kim pijemy, czy to kawę czy herbatę. Dobrze byłoby, żeby to byli ludzie, którym chcemy zaserwować najlepszą kawę lub najlepszą herbatę pod słońcem. W takiej sytuacji taki tygielek do kawy na pewno idealnie spełni swoje zadanie i pomoże nam zaparzyć najlepszą kawę pod słońcem. Należy pamiętać, że wybór pośród zamków zależy tylko od was. Propozycją na pierwszy dzień zwiedzania są: Zamek Grodziec, Pałac w Wojanowie, Zamek Bolczów, Zamek Bolków oraz Zamek Książ, w którym możecie zatrzymać się na nocleg. Dania dla całej rodziny, przykładowo w porze obiadowej, także powinny być zdrowe. Wspólne grillowanie będzie świetnym pomysłem.

Dzięki temu można spędzić ze sobą więcej czasu, a dla młodszych członków rodziny na pewno będzie to okazja do dobrej zabawy. Aby klimat był odpowiedni, także do grilla potrzebne będą serwisy obiadowe. Wszystko po to, by posiłek stał się ważną częścią dnia i był starannie przygotowany. Sztućce także powinny być odpowiednie. Jednym słowem- zapomnijmy o posiłkach w plastikowych zastawach. Lody podane na deser są idealnym zakończeniem takich obiadów. Dla starszych członków rodziny przydatne będą zaparzacze do kawy (pełna oferta sklepu).

Po całym dniu pełnym wrażeń, wieczorową porą wskazane jest wspólne spędzanie czasu przy ognisku i kiełbaskach. Niestety przy obiektach zabytkowych rzadko kiedy dostępne są takie miejsca, a to z powodu zasad przeciwpożarowych. Jednak dobrym rozwiązaniem w takim przypadku jest własny grill. Wystarczy trochę brykietu lub węgiel do grilla (poznaj naszą ofertę: http://www.garneczki.pl/produkty/rozpalanie-grilla,343), podpałka, zapałki albo zapalniczka i swoje ulubione potrawy, które mamy możliwość upiec na ruszcie. Warto mieć przy sobie również tak zwany miech do grilla, który idealnie nadaje się do jego rozpalania i pozwala na uzyskanie odpowiedniego żaru. To wszystko zagwarantuje miłą wieczorną zabawę z przyjaciółmi, a po dobrze przespanej nocy i należytym odpoczynku, z chęcią wyruszycie w drogę do domu. W tym dniu możecie zwiedzić na przykład Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim, Zamek Cisy czy Zamek Świny.

To jaką część szlaku odwiedzicie, zależy wyłącznie od własnych ustaleń. Gwarantuję, że dzięki dobrej zabawie i nowym wrażeniom, nie zauważycie nawet, kiedy czas uciekł tak szybko i konieczny okaże się szybki powrót do domu. Warto rozbudować jadłospis gdy na spotkaniach ze znajomymi paluszki i chipsy to nuda. Dobrym pomysłem może okazać się sałatka, przyrządzona w wersji słonej lub słodkiej. Nie jest ona czasochłonna, a dzięki bardzo rozbudowanym receptom, smakować będzie każdemu. Bardzo oryginalne może być podanie fondue. Wieczór będzie niezapomniany dzięki tej szwajcarskiej potrawie. Mało skomplikowane, lekkie i zdrowe- takie powinny być letnie dania. Akcesoria kuchenne i zdolności każdego kucharza są wystarczające do tego, by urządzić pyszny letni posiłek.