Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/kwik.com.pl/includes/menu.inc).

Sztuka iluzji - a więc, różnice między dobrze znanym iluzjonistą, mentalistą oraz prestidigitatorem

Iluzja znana jest od wielu setek, jeżeli nie tysięcy lat. Obecnie istnieje wiele osób, dla których owa sztuka nie ma żadnych tajemnic i podążają tą drogą oferując ludziom rozrywkę i"oraz zarazem zarabiając na tym pieniądze.
Ogólnie takie osoby nazywamy iluzjonistami, lecz w rzeczywistości osoby te jedynie podliczają się pod ten konkretny "gatunek", a ich oczywiste umiejętności posiadają swoje własne wyjątkowe nazwy.


świadczenie usług internetowych
Author: Patrick Bombaert
Source: http://www.flickr.com


Sztuka iluzji jest umiejętnością już dość starą, w której możemy po odróżniać trzy główne odmiany, które wyszczególniają się swoją osobistą "drogą", która to jednak posiada te same podstawy, czyli iluzję. Samo określenie "iluzjonista" wydaje się być pełną kwintesencją wszystkich trzech odmian osób, zajmujących się iluzją, tymczasem jest to jedynie pojedyncza z wspomnianych wyżej "dróg", które to bywają powiązane z tą sztuką. Pomijając iluzjonistów, mamy możliwość znaleźć tez osoby, które określa się tytułem mentalisty, czy też prestidigitatora. Mentaliści są to osoby, które to (porównując ich z iluzjonistą) nie używają wcale rekwizytów w czasie występów - ich iluzja toczy się w około eksperymentów, takich jak choćby dobrze znany trans hipnotyczny lub mocniej subtelne rzeczy. Mentalista bywa również w bardzo dużej mierze aktorem, co wraz z połączeniem z jego iluzją wpływa bardziej na nasze własne emocje, aniżeli jak to w przypadku iluzjonistach - do bardziej fizycznego kontaktu.
Ostatnia odmiana osób, które zajmują się iluzją, czyli prestidigitatorzy - są to w rzeczywistości artyści estradowi, którzy łącząc sztukę aktorską (mentalizm) razem z standardowo fizycznymi sztuczkami (iluzjonizm), dają określony efekt sztuczek, które przeczą wszelakiemu rozumowaniu.