Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/kwik.com.pl/includes/menu.inc).

Planszówki, w których będziecie walczyć z wiecznym przeciwnikiem – brakiem żywności

Wpadniemy dzisiaj do państwa Franków, którzy ledwie co przestali zmagać się z okrutną zarazą, jaka zebrała solidne żniwo pośród ludności, żeby później popłynąć do kraju Kwitnącej Wiśni, w której w ogrodach cesarza mieszka niesamowicie głodna panda.


Na koniec zostaniemy rozbitkami na niezamieszkanej wyspie.


George Sand
Author: Fotografien: A. Klich, R. Schweier, J. Rillich
Source: http://www.flickr.com


Czytająca kobieta
Author: Mauricio Apablaza
Source: http://www.flickr.com
Agricola gra planszowa, która na początku zdaje się być banalną zabawą, w jakiej chodzi tylko o powiększanie liczebności członków rodziny jest przy dokładniejszym poznaniu przepełnioną emocjami grą strategiczną. Zwyciężczyni dziesięciu prestiżowych nagród przeniesie zawodników do roku 1670, dosłownie kilka lat minęło od ostatnich śmiertelnych ofiar pandemii na terenie Francji. Państwo wraca do życia, najwyższa pora przywrócić dawne piękno kraju Francuzów. Każdy gracz zatroszczy się o jedną rodzinę, której pomoże przeżyć ciężkie czasy wszędobylskiej nędzy i głodu.

Jeżeli ten wpis jest według Ciebie warty zainteresowania, to kliknij tutaj. Zamieszczone tam materiały również Cię zaintrygują - to niezwykle użyteczne informacje!

Gra wymaga od gracza prognozowania kolejnych ruchów. Choć nikt nie przegra odpadając z rozgrywki to zgromadzenie punktów nie przychodzi łatwo, ponieważ członków powiększającej się rodziny trzeba wyżywić.


Kompletnie inaczej dzieje się w Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie panuje dobrobyt – przynajmniej w pałacu cesarza. Władca Japoni otrzymał od chińskiego monarchy niezwykły prezent, by uczcić pozytywnie zakończoną długą serię kłótni. Tak, tym podarkiem jest słodki miś panda – bohater gry takenoko. Władca rzecz jasna nie ma czasu, żeby troszczyć się o małą pandę, toteż opiekę nad maleństwem powierza swym sługom – czyli graczom. Waszym zadaniem jest uprawianie pędów bambusa, który rośnie w 3 różnych kolorach w ogrodzie cesarskim. Ten kto zdobędzie największą liczbę punktów zwycięża. Rozgrywka nie należy do skomplikowanych, lecz daje wiele zabawy, dlatego dedykowana jest rodzinom.


Robinson Crusoe gra, ta przeniesie nas z przepięknych ogrodów na brzeg bezludnej wyspy. Gracze tak jak legendarny bohater obudzą się na skrawku lądu gdzieś na środku oceanu pacyficznego obok zniszczonego statku. Naszym zadaniem jest przeżycie. Pierwsze co musicie zrobić to rozpalić ognisko, by wezwać pomoc, później trzeba już tylko walczyć o przetrwanie. To od jakości waszej współpracy będzie zależało jak długo przetrwacie.


Rozgrywka dostarcza wiele radości, ponieważ stawia przed graczami co raz to trudniejsze wyzwania.


Każda z gier porusza ten sam problem, który od zarania utrudniał człowiekowi życie, żeby przetrwać, żyć oraz się rozwijać trzeba zadbać o coś do jedzenia. Każda ukazuje ten problem w inny sposób, ale przy każdej można bawić się dobrze.