Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/kwik.com.pl/includes/menu.inc).

Jaki prezent będzie najfajniejszy dla Twojego dziecka z okazji zbliżających się urodzin? Kilka pomysłów!

Jeśli nie masz właśnie pomysłu na prezent, który będzie właściwy dla Twojego nastoletniego dziecka, wówczas bez wątpliwości dobrze trafiłeś - oto kilka inspiracji dotyczących tego, co teraz jest popularne i co praktycznie każde dziecko chciałoby mieć w swoich zbiorach. Jednym z prezentów, które ucieszą chyba każdego dzieciaka są oczywiście gry komputerowe. Pamiętaj jednak, aby zawsze wybierać konkretne tytuły z głową - tak aby wspierały rozwój Twojego dziecka, a nie na odwrót.


gry komputerowe
Author: Billie Ward
Source: http://www.flickr.com
Jakie zatem konkretnie tytuły są rekomendowane dla nastolatków? Jeżeli mowa o mniejszych dzieciach, bez wątpienia doskonale sprawdzą się na przykład Fineasz i Ferb gry. To fajna seria gier prezentujących zabawne przygody dwóch przyjaciół - Fineasza i Ferba. Fineasz i Ferb gry pozwalają dziecku zrozumieć mechanizmy otaczającego go świata i uczą empatii. Jest to seria gier wyprodukowana przez Disney'a, zatem właściwie w ciemno można założyć, że z pewnością będą one właściwie dla najmłodszych - -> sprawdź.

W wypadku nieco starszych dzieci tego typu gry niestety się już nie sprawdzają - zwykle dzieci oczekują już czegoś odmiennego. Wówczas możesz zaoferować im dla przykładu Transformers gry, które są niezwykle podobne do historii Fineasza i Ferba, jednakże jednocześnie mają innych bohaterów i są skierowane do trochę starszych dzieci. Transformers gry z pewnością sprawdzą się znakomicie również w przypadku dzieci, które lubią filmy o transformersach.

Jeżeli natomiast Twój syn interesuje się tematyką wojenną, wtedy oczywiście niezłym pomysłem będą gry typu Shadow Warrior czy przykładowo Sztuka Wojny.

Zajmujący artykuł? Jeśli tak uważasz, to kliknij tutaj, w serwisie tanie fototapety na wymiar, który w tamtym miejscu odnajdziesz, też jest coś ciekawego!

Ważne jest, abyś wybierał gry, w których nie epatuje się niepotrzebnie nadmierną przemocą czy agresją (przeczytać tutaj). Przykładowo Sztuka Wojny uczy dziecko mądrego, a szczególnie odpowiedzialnego podejmowania decyzji. Jeżeli chcesz zapoznać swoje dziecko trochę z historią, a dodatkowo wykształcić w nim poczucie odpowiedzialności za swoje decyzje, wówczas takie gry jak dla przykładu Shadow Warrior niewątpliwie będą odpowiednim pomysłem.


nastolatkowie
Author: Dima Viunnyk
Source: http://www.flickr.com
Niezależnie od tego, którą grę wybierzesz, zawsze powinieneś na dodatek kontrolować, ile czasu dziecko spędza przy komputerze. Zbyt duża liczba godzin spędzanych na graniu nawet w najfajniejsze gry na pewno nigdy nie jest dobrym pomysłem.