Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/kwik.com.pl/includes/menu.inc).

Jakie zadania pełnią książki w naszym życiu, co zrobić żeby jak najwięcej osób lubiło czytanie

Coraz większa popularność telewizorów, a od jakiegoś czasu również smartfonów, tabletów i komputerów spowodowała, że ludzie czytają coraz mniej książek. Niestety spoglądanie w ekran jest wygodniejsze i wymaga znacznie mniej wysiłku niż czytanie, widać to szczególnie pośród młodszych pokoleń, których zmuszenie do wysiłku intelektualnego jest czasami ogromnie ciężkie.
książki
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Kolejną rzeczą jest czas, elektroniczna rozrywka jest tak ogromnie wciągająca i angażująca czas, że jeżeli nawet ktoś by nawet chciał coś poczytać, to mu zwyczajnie zabraknie na to czasu. Książki wymagają spokoju i skupienia, którego często tak brakuje, dla zdecydowanej większości osób dużo łatwiej jest uruchomić w wolnej chwili grę na telefonie zamiast zacząć czytać następną stronę ciekawej lektury. I właśnie w ten sposób wyrasta, jakie nazwać można częściowymi analfabetami, czyli ludzi, którzy są na bieżąco z nowoczesną technologią, przechodzą gry jedna po drugiej, lecz średnio sobie radzą z podstawami, jakimi jest normalne czytanie.

Na szczęście wiele osób widzi ten problem i stara się w jakiś sposób temu przeciwdziałać. Tu ogromnie dużo będą mogli zdziałać opiekunowie, jeśli oni zaszczepią w dzieciach
książki
Author: Todd Conaway
Source: http://www.flickr.com
miłość do książek, to przeważnie w wieku dorosłym dzieci te będą sięgać po różne lektury. I odwrotnie, jeżeli w jakiś domach książek nie ma, tylko wolne chwile będzie się spędzać przed ekranem, to raczej są niewielkie szanse na to, że dziecko pójdzie inną drogą i polubi jednak czytanie.
Niestety tutaj przykład będzie szedł z góry, i dzieci w większości przypadków powielają zachowania i wzorce, które były w ich domu. Niektórzy sugerują, że miłość do literatury powinna w dzieciach pielęgnować szkoła. Lecz niestety nauka języka polskiego opiera się na dziełach może wybitnych, lecz nieco nudnych dla większości młodych ludzi, więc zupełnie zrozumiałe jest, że ich czytanie stanie się niemiłym obowiązkiem a nie przyjemnością. A czytanie w pierwszej kolejności ma być rozrywką i przyjemnością, bo taka jest przecież rola książek w życiu każdego z nas.