kuchnia

Dania z towarów, które każdy człowiek ma w kuchni - to znaczy jakim sposobem stworzyć "coś z niczego".

Jedzenie na talerzu
Author: Ted Eytan
Source: http://www.flickr.com
Na ogół pamiętamy o tym, by przy okazji przeróżnych świąt oraz dni prawnie wolnych od pracy zrobić większe gabarytowo zakupy żywnościowe. Jednakże dla sklerotycznych ludzi prawie pusta lodówka to nie "koniec świata". Większa część osób w swoich kuchniach ma produkty, z których jesteśmy w stanie przyrządzić odżywcze dania i wyśmienite przekąski. Mąka, ryż, makarony, przyprawy, warzywa i inne dodatki wystarczą do prostolinijnych przepisów.

Ciągle chcemy aby wszystko wyszło wspaniale

Nie jedynie pracą człowiek żyje, zdajemy się myśleć siedząc kolejny dzień w pracy. Zwłaszcza ta myśl pojawia się w poniedziałek, chyba najgorszy dzień w tygodniu, kiedy jesteśmy po weekendzie, kiedy radowaliśmy się wolnością i życiem. Takie myśli przychodzą też pod koniec tygodnia, zwłaszcza w piątek, kiedy już pracujemy troszkę mniej pilnie, ponieważ myślimy co będziemy robić w weekend. Z drugiej strony praca to właściwie nie jedynie siedzenie w biurze po 8 godzin! Jednym z najtrafniejszych rozwiązań jest podpytanie o radę przyjaciół. Niektórzy w każdy wolniejszy weekend wybierają nowe miejsce, aby popróbować dalekich kuchni i posmakować dań, których nigdzie wcześniej nie jedli.

Jak przygotować niezapomniane wesele

impreza zorganizowana
Author: Shuichi Aizawa
Source: http://www.flickr.com
Rozmaite imprezy rodzinne i nie tylko wymagają odpowiedniego miejsca i właściwej oprawy. Od najdawniejszych czasów urządzało się różnego rodzaju przyjęcia i uroczystości dla świętowania rocznic, urodzin i pozostałych okazji. Ogromnie istotnym świętem jest też ślub i wesele, które urządza się w mieszkaniu lub poza nim. Najczęściej jednak imprezy takie organizuje się w wynajętych salach, z racji tego, że w mieszkaniu nie ma na tyle dużej przestrzeni. Niezbędne jest więc wynajęcie wystarczającej sali, a nierzadko również zorganizowanie noclegów dla gości zaproszonych na wesele.