sztuka

Dlaczego wielkość sceny może posiadać ogromne znaczenie dla artysty?

scena
Author: Joshua Brown
Source: http://www.flickr.com
Odwiedzanie teatru nie jest w Polsce zbyt często wykonywaną czynnością, jednak aktorskie kreacje możemy oglądać także w tv. Sami zresztą w czasie nauki na pewno wcielaliśmy się w postaci znajome nam ze stron różnorodnych określonych utworów.

Kalkomanie chętnie wybierane przez klientów

tatuaż na ręce
Author: Kasya Shahovskaya
Source: http://www.flickr.com
Świat poszedł już do przodu, ale również teraz tatuaż kojarzy się z kimś zbuntowanym, a przy okazji negatywnym i na pewno po licznych odsiadkach. To teorie nie tylko właściwe dla dzisiejszych staruszków. Pomijając to, liczba miłośników jest chyba większa od wrogów. Podobno jeden tatuaż jeszcze nikogo nie usatysfakcjonował i często jest początkiem całej serii. Istnieją przecież takie elementy dekoracyjne, które nie potrzebują za dużo miejsca.

Minimalizm kontra hiperrealizm

Żyjemy w niezwykle szybkich czasach. Konsumenci ciągle gonią za pieniędzmi i karierą. Coraz mocniej odczuwa się brak czasu na spotkanie w gronie rodziny. Nie ma na to zwyczajnie w świecie czasu. Na dodatek polskie społeczeństwo trawi choroba depresji. Ludzie czują się samotni, bo nie utrzymują kontaktu z bliskimi. Naukowcy radzą, że solidnym pomysłem na uporanie się z ponurością jest codzienny ruch.

Czy galeria rzeźby jest dobrym miejscem do zrelaksowania się i ukulturalnienia?

rzeźba
Author: Albert Dedden & Paul Keizer
Source: http://www.flickr.com
Od czasu do czasu dzieje się tak, że nie idziemy do muzeów, ani do żadnych galerii, bo obrazy nas męczą, nie rozumiemy się na nich oraz nie chcemy wyrzucać pieniędzy, by maszerować od obrazu do obrazu, skoro mamy szansę je przejrzeć również w internecie. Mimo wszystko jeżeli chcemy być chociaż troszkę bliżej sztuki, to powinniśmy sprawdzić, czy nie przypodoba nam się czasami to, co oferuje nam galeria rzeźby. Praktycznie każda taka internetowa galeria sztuki współczesnej trudni się sprzedażą obrazów jak też promocją dzieł najzdolniejszych nowoczesnych twórców. Oferują malarstwo, grafikę oraz szkice. Obsługują najczęściej zarówno klientów indywidualnych jak i firmy.

Fotografia naprawdę może być szalenie ciekawym zainteresowaniem!

Fotografia amatorska i profesjonalna
Author: Leo Hidalgo
Source: http://www.flickr.com
Niebywale wielu ludzi kocha robienie zdjęć. Jeszcze dekadę temu takowe hobby było tak jakby nieco drogie, szczególnie, że wywołanie fotek do tanich nie należało, ale jak doskonale wiemy, ogromna popularyzacja aparatów cyfrowych spowodowała, iż po prostu nie ma żadnego problemu jeżeli w rachubę wchodzi nawet robienie tysięcy fotek. Jeśli tylko mamy takie pragnienie, bez wątpienia jesteśmy w stanie spełnić taką zachciankę. Chociaż prawie każdy ma już swój aparat cyfrowy, za pomocą którego szybko i łatwo pstryka się zdjęcia, to zawodowe usługi fotograficzne ani trochę nie odeszły do lamusa. Wszyscy pragniemy posiadać wyjątkowe fotografie, aby inni mogli zachwycać się nami. To też sposób na podbudowanie własnej samooceny.

Jak zdefiniować sztukę, jak określić jej kształt? Czy wiemy tak w rzeczywistości czym ona jest i czy potrafimy podejść do niej z prawdziwym szacunkiem?

sitodruk
Source: flickr.com
Nie da się zanegować faktu, że codziennie przebywamy w rozlicznego modelu pomieszczeniach. Okazuje się również, że niezmiernie kochamy przebywać w tych, które są odpowiednio wykończone. Na ogólne wrażenie piękna danego pomieszczenia ma działanie stosunkowo wiele elementów. Wobec tego ich pojętne wybranie niejednokrotnie determinuje pozyskanie definitywnego rezultatu wizualnego. Z drugiej strony dla pozostałych osób ten utwór może być kiepski, więc jednocześnie sztukę można odbierać na bardzo osobistym poziomie. Sztuką jesteśmy w stanie określić też każdy ludzki wytwór, jakie nie jest jednakże użytkowy, nie służy do rzeczy praktycznych, ale powinien cieszyć nasze zmysły, ma cieszyć oczy, radować uszy, powodować w nasz różne emocje.