Zespół

Planszówki powróciły do łask. Gdzie można w nie pograć?

gry imprezowe
Author: Rob DiCaterino
Source: http://www.flickr.com
Trendy w branży rozrywkowej zmieniają się, pokazują się nowe propozycje, lecz nieśmiertelne gry raczej nie wychodzą z mody. W ostatnim czasie renesans przeżywają gry planszowe i można zauważyć to praktycznie wszędzie. Można zagrać nie tylko w knajpach, ale także na rozgrywkach i imprezach im poświęconych.

Jakie zespoły muzyczne cieszą się dużym zaciekawieniem?

koncert
Source: http://www.morguefile.com/
Choć obecnie światowych i znakomitych jest mnóstwo grup rockowych, to Slayer jest absolutnie tym, który zaważył na teraźniejszości thrash metalu, a i współcześnie są jedną z najczęściej wznawianych zespołów. Ten bardzo rozwinięty zespół podbił publiczność swoim pięknym podejściem do muzyki i tajemniczymi utworami. Te wyjątkowo znany amerykański zespół podbił widownię swoim powalającym brzmieniem, pięknym podejściem do muzyki i zapadającymi w pamięć tekstami. Co po takiej porażce pozostaje nam czynić? No tak, łatwo zamknąć się w sobie i obrazić na cały świat, ale czy to załatwia sprawę? Niekoniecznie.

Metal to gatunek muzyki który posiada wiele niesamowitych kapel

perkusja
Author: Matti Mattila
Source: flickr.com/photos/mattimattila
Muzyka niewątpliwie jest bardzo ważnym elementem naszego codziennego funkcjonowania. To właśnie dzięki niej niejednokrotnie jesteśmy w stanie zapomnieć o niezwykle trudnych problemach naszego życia, które niestety raz za razem przytłaczają nas nadzwyczaj mocno. Niemniej jednakże muzyka jest również wybitnie bogatą dyscypliną dnia codziennego. Muzyka rockowa jest do słuchania, nie natomiast do komentowania.

Placebo zagra u nas koncert

koncert na żywo
Author: Marnie Joyce
Source: http://www.flickr.com
Pasjonaci doskonałej muzyki mogą liczyć jeszcze w tym roku na niezwykłe wrażenia, związane z trasą koncertową zespołów takich jak Deep Purple czy Placebo, która zahaczy też o nasz kraj. Do naszego kraju ruszy również wielu fanów tych cenionych tak szczególnie grup spoza naszego kraju. Placebo w Polsce zagra swe nowe przeboje z nowego albumu Loud Like Love. Zespół Placebo jest nieśmiertelny, a niezwykle oddani fani ruszą za grupą nawet na koniec świata. Na scenie elektronicznej pojawił się zespół Disclosure, koncertujący niegdyś jedynie na rodzimych Wyspach.

Który rodzaj muzyki jest przez nas najczęściej słuchany?

Młodzież, pokój młodzieżowy
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Początkujący miłośnicy grania na gitarze nierzadko zastanawiają się nad tym, od czego zacząć naukę i na których utworach najszybciej mogli będą nauczyć się porządnej gry. Niestety sprawa nie jest taka prosta, ponieważ nauczenie się określonych piosenek albo ich części jest tylko pewnym etapem w nauce. Poprawne zagranie jakiegoś fragmentu piosenki może oczywiście być niezmiernie inspirujące jednak należy wiedzieć również o tym, że naprawdę istotną rzeczą jest również praca nad techniką oraz świadomym zgłębianiu teorii muzyki.

Utwory muzyczne znanych grup dla rozpoczynającego naukę instrumentalisty

gitara
Source: http://www.morguefile.com/
Hard rock oraz heavy metal to style muzyczne grupy Black Sabbath, która słuchana jest od dawna. Grupa rockowo-metalowa z Birmingham to jedna z grup angielskich szczególnie cenionych na świecie. Szczególna muzyka tworzona jest z niekrytą pasją oraz sporym zaangażowaniem. Najlepszym świadectwem popularności tego zespołu jest ciągłe zachwycanie się prezentowanym przez nich stylem w różnych krajach przez rozmaite nacje, reprezentowane przez słuchaczy w różnym wieku.